EW200144
Oak Smoked Heavy
Artisan Tavern
Engineered WoodArtisan TavernPlank
Artisan Tavern Oak Smoked Heavy Brushed Hardwax Oiled 20/5x200x2200mm (EGEW20012).
Oak Smoked Heavy
Guide price
Enhance your home with our artisan tavern oak smoked heavy brushed hardwax oiled 20/5x200x2200mm. This engineered wood flooring features a real wood top layer for authentic beauty, combined with a stable core for durability. The 20mm construction provides excellent stability and can be installed in most areas of your home. Easy to maintain and featuring a timeless design, this flooring adds warmth and character to any space.
pack Size
2.2m²
thickness
20mm
width
200mm
length
2200mm